Pas ndeshjeve të Kombëtares Shqiptare, ku Odise Roshi tregoi një formë të shkëlqyer, ka vijuar me formën e mirë edhe në kampionatin rus duke shënuar një gol mjaft të bukur.

Goli i tij në min '75 i dha trepikësh skuadrës së tij, Akhmat Grozni në transfertë.

Aksioni i golit ka qenë shumë i bukur, pasi është nisur nga këmbët e portierit, ku pas një dyluftimi në mesin e fushës dhe një pasim për Roshin të cilin e ka shfrytëzuar mjaft mirë duke realizuar.

Roshi po kalon një formë të mirë, pas rikthimit nga dëmtimi.

/Ora News.tv/