Dy ish-ministret, Lindita Nikolla e Arsimit dhe Mirela Kumbaro e Kulturës tashmë janë anëtare të Komisionit Parlamentar të Medias. Ato ishin sot krah deputetëve të tjerë, duke diskutuar për problemet e arsimit.

Lindita Nikolla u zëvendësua në postin e Ministres së Arsimit nga Besa Shahini, ndërsa Mirela Kumbaro nga Elva Margariti.

/Ora News.tv/