Një paraqitje fantastike e dyshes, Stephan Curry-Kevin Durant i ka mjaftuar Golden State Warrirors për të "thyer" Los Angeles Clippers. Kampionët në fuqi të NBA mposhtën Clippers me rezultatin e ngushtë 129-127, ku 77 pikë u shënuan nga dyshja Curry-Durant.  

Stephan ishte ai më rezultativi, me 42 pikë, 2 asiste dhe 6 rebounds, i ndjekur nga Durant me 35 pikë, 5 asiste dhe 12 rebounds.

Ndërkohë 32 pikët e Harris nuk i mjaftuan Clippers për të arritur fitoren. Në përballjet tjera, Minnesota Timberëolves fitoi 112-114 në fushën e Oklahomas, ndërsa 22 pikët e LeBron James nuk i mjaftuan Los Angeles Lakers për të shmangur humbjen në shifrat 99-107 ndaj Memphis Grizzlies, duke pësuar kështu disfatën e 14-të në këtë kampionat.

Në takimet tjera u regjistruan këto rezultate:

/Ora News.tv/