Gjatë natës, një aksident me makinë, në autostradën A21 ndërmjet Casteggio dhe Vogheras, në Pavese, Itali i mori jetën një çifti. 

Fatmirësisht, djali i tyre , gjashtë muajsh i cili ishte në makinë me ta shpëtoi. Fëmija u gjet nga shpëtuesit i lidhur në sexholinon e tij.

 Menjëherë u transportua në Spitalin Niguarda në Milano, me shërbimin e helikopterit. Këto janë të dhënat e para.

/Ora News.tv/