Pavarësisht se ka firmosur me 3 futbollistë të rinj, trajneri i Manchester United, Jose Mourinho deklaron se ai nuk e ka forcuar skuadrën gjatë kësaj vere.

Duke folur për "Sky Sports Neës" përpara ndeshjes remier League të United kundër Leicester City, Mourinho tha:

"Është e njëjta, skuadra e njëjtë si sezoni i kaluar. Ne ndryshuam portierët me Lee sepse Joel Pereira është një portier i mirë i ri. Ne ndryshuam Daley Blind për një djalë 19-vjeçar,  Dalot që ne besojmë se ka potencialin të luajmë mirë dhe kemi ndryshuar Michael Carrick për Fred kështu që skuadra jonë është e njëjtë. Mesfushor, ai nuk është një sulmues, jo një mbrojtës qendror, ai është një lojtar mesfushor që teknikisht është shumë i mirë.

"Në këtë kuptim, zakonisht, lojtari brazilian ka një bagazh shumë të pasur në aspektin teknik dhe gjithashtu në disa lëvizje statike të bukurisë së futbollit. Ai është një lojtar që me të vërtetë do të gëzojë, nëse përshtatet sa më shpejt që të jetë e mundur. Për ne, ishte një treg shumë i thjeshtë siç mund ta shihni.Gjëja e vetme që mund të bëjmë është të punojmë.Ka mënyra për të përmirësuar ekipin tuaj: një mënyrë është të shpenzoni shumë para dhe të sillni shumë lojtarë të rëndësishëm , një mënyrë tjetër është të punosh dhe kjo është mënyra se si duhet ta bëjmë atë.Si e shijoj çdo sfidë, nuk ka rëndësi se çfarë, unë dua të punoj. Kjo është e vetmja gjë që mund të premtoj, punoj shumë."-përfundoi "Special One".

Nga blerjet e reja vetëm Fred ka marrë një fanellë titullari tek United për përballjen e kësaj mbrëmjeje kundër Leicester.

/Ora News.tv/