Ky është momenti kur zemra ndalën në një aeroplan japonez që papritmas tenton të ulet në një pistë gjatë një tajfuni.

Videoja tregon se avioni i pasagjerëve po përpiqet të ulet në aeroportin e Naritas të Tokios, kur hunda papritmas lëkundet.

Incidenti ndodhi pasi tajfuni "Cimaron" kaloi nëpër ishujt japonezë gjatë fundjavës, duke sjellë erëra prej rreth 215 km në orë.  

Erërat e forta e bënë të vështirë të fluturonte çdo formë avioni, dhe linjat ajrore komerciale anuluan rreth 300 fluturime të enjten dhe të premten.

Aeroplani në video është një Boeing Dreamliner.

Është e lehtë të shihet pse kur shikoni videon e aeroplanit, thuhet se është një Boeing Dreamliner, që vjen për një ulje shumë të avulluar në aeroportin e Naritës.

/Ora News.tv/