Lionel Messi nuk është thjeshtë lojtari më i mirë tek Barcelona por edhe njeriu me nje influecë të konsiderueshme tek katalanasit. 

Teksa presidenti Bartomeu është duke bërë çdo gjë për të mbajtur Messin në Barcelonë, i ka lënë dorë të lirë dhe në merkato.Siç raportojnë mediat në Spanjë, Messi i ka këshilluar drejtuesve të klubit katalanas, për nënshkrimin e Joshua Kimmich të Bayern Munchen dhe Milan Skriniar të Interit. 

Dy lojtarë me potencial që "pleshti" i ka pasur përballë dhe i njeh aftësitë e tyre. Kampionët në fuqi të spanjës për të mbërritur tek 2 lojtarët duhet të shpenzojë rreth 150 milionë euro.

/Ora News.tv/