Tottenham pasi befasoi të gjithë sezonin e shkuar duke arritur deri në finalen e Champions Laegue, ka pësuar një rënie të lirë këtë sezon. 

Skuadra londineze pas 12 javësh kampionat renditet në vendin e 14-të me 14 pikë duke marrë vetëm 3 fitore, 5 barazime dhe 4 humbje. Trajneri Mauricio Pochettino prej disa ndeshjesh nuk njeh fitore dhe argjentinasi është në vije të perit. 

Një situatë e tillë duket se nuk u ka pëlqyer drejtuesve të klubit që po mendojnë për trajnerin e ri dhe emri i preferuar është ai i Jose Morinhos. Edhe vetë portugezi duket i interesuar për këtë post pasi oferta nga Real Madrid mungonte ende.

/Ora News.tv/