Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel do të vazhdojë me 26 shkurt.

Këtë e ka konfirmuar edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, shkruajnë mediat serbe, përcjell Klan Kosova.

Agjenda thuhet se është e njëjta ajo që ishte parashikuar  të diskutohej gjatë janarit, e ku pala serbe u tërhoq pas vrasjes së politikani serb nga Kosova, Oliver Ivanoviç.

Temat kyçe, janë: Asociacioni Komunave Serbe, lëvizja e lirë, drejtësi dhe energjia.

/Ora News.tv/