Policia e Vlorës ka arrestuar një 21 vjeçar, banues në lagjen "24 Maji", i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje narkotikësh.

I arrestuari është Fjodor Islamaj. Në maj të këtij viti, policia kishte gjetur të mbjellë në tokën e tij 45 kg kanabis.

"Në kuadër të një proçedimi penal me anë të metodave speciale të hetimit, filluar në muajin Maj të vitit 2018-të, më datë 04.10.2018 u finalizua operacioni "On Escape" ku në bazë të tij u vendos përballë përgjegjësisë penale shtetasi Fjodor Islamaj, i cili rezulton të jetë autori për ngjarjen e ndodhur më datë 03.05.2018, ku janë sekuestruar 45 kilogramë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sattiva në tokën e tij në lagjen "24 Maji" Vlorë".

Prokuroria e Vlorës ka dërguar urdhrin për ekzekutimin e vendimit penal nr.275, datë 03.10.2018 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, ku i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë "Arrest në burg" për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike".

/Ora News.tv/