Tashmë me ardhjen e stinës së Vjeshtës edhe floku ka nevojë të rigjenerohet. Ja një maskë shumë e thjeshtë dhe shumë efikase kundër rënies së flokëve si për meshkuj edhe për femra ku përbërist kryesor janë mjalti kanella dhe vaji I ullirit. Pasi të keni ngrohur paksa një lugë vaj ulliri do I shtoni një lugë gjelle mjaltë si dhe një lugë kanellë pluhur duke I përzier së bashku derisa të formohet një masë homogjene. Më pas me anë të gishtave aplikoni maskën në rrënjët e flokut duke e mbajtur për rreth 10-15 minuta, Mjë maskë e cila nuk këshillohet të përdoret më shumë se 2 herë në muaj.

/Ora News.tv/