Deputeti Lefter Maliqi e akuzoi sot kryeministrin Rama për lidhje të pazgjidhshme me krimin.

Ai shkoi më tej kur denoncoi se në krye të një bashkie kemi një përdorues droge.

Maliqi: Më vjen keq që ky kryeministër i sëmurë nuk heq dorë për tu takuar me kriminelë. E mbushi parlamentin me kriminelë. Kemi kryebashkiakë kriminelë. Dy ikën. I treti është i Vaut të Dejës. I katërti po jua them ju, një pjesë e medias e dinë. Do të dalë shpejt, nëse nuk del ka ndërhyrje. Është i tillë që thith mall, kryertar bashkie në Shqipërinë e mesme dhe të jugut, heroinë. E di se e kam burim të sigurt.Ky ka vetëm një meritë, mashtrimin.


/Ora News.tv/