Tashmë nuk ka surpriza.

Lionel Messi është mbreti i ri i futbollit. "Pleshti" argjentinas  fiton trofeun e "Topit të Artë", teksa triumfoi në mbrëmjen gala të "France Football", duke u ngjitur në krye të podiumit pas 4 vitesh mungesë.

Për të arritur te ky trofe individual, Messi fitoi konkurencën me Virgil Van Dijk, Sadio Mane dhe Cristiano Ronaldo. Kjo është hera e gjashtë në karrierë që Messi fiton trofeun e "Topit të Artë", duke lënë pas rivalin e tij të madh, Cristiano Ronaldo me 5 të tillë.

Klasifikimi i plotë:  

5. Mohamed Salah (LIVERPOOL)
6. Kylian Mbappe (PSG)
7. Alisson (LIVERPOOL)
8.Robert Lewandowski (BAYERN MUNICH)
9. Bernardo Silva (MANCHESTER CITY)
10. Riyad Mahrez (MANCHESTER CITY)
11. Frenkie de Jong (BARCELONA)
12. Raheem Sterling (MANCHESTER CITY)
13. Eden Hazard (REAL MADRID)
14. Kevin De Bruyne (MANCHESTER CITY)
15. Matthijs de Ligt (JUVENTUS)
16. Aguero (MANCHESTER CITY)
17. Firmino (LIVERPOOL)
18. Antoine Griezmann (BARCELONA)
19. Alexander-Arnold (LIVERPOOL)
20. Pierre Emerick Aubameyang (ARSENAL)
20. Dusan Tadic (AJAX)
22. Heung Min-Son (TOTTENHAM)
23. Hugo Lloris (TOTTENHAM)
24.Kalidou Koulibaly (NAPOLI)
24.Marc ter Stegen (BARCELONA)
26. Karim Benzema (REAL MADRID)
26.Wijnaldum (LIVERPOOL)
28.Joao Felix (ATL.MADRID)
28. Marquinhos (PSG)
28. Donny van de Beek (AJAX)


/Ora News.tv/