Pas përfundimit të fazës së 1/16 të kupës së Shqipërisë dhe me skuadrat e kualifikuara për në fazën tjetër janë krijuar dhe çiftet e ndeshjeve të ardhshme.

Kemi disa përballje interesante ku në grupin A pikasim ndeshjen mes Flamurtarit dhe Vllaznisë. Ndërsa Partizani do te vendoset përballë Besëlidhjes, Erzeni kundër Teutës si dhe Tirana me Kastriotin.

Në grupin B do të vendosen përballë Lushnja me Kukësin, Besa-Luftëtari, Bylisi-Skënderbeu dhe një ndeshje mjaft interesante mes Laçit dhe Apolonisë së Fierit.

Ndeshjet e para të fazës së 1/8 do të zhvillohen më 22 janar të 2020-tës, ndërsa përballjet e kthimit në 5 shkurt.

Grup A:

Besëlidhja- Partizani

Erzeni- Teuta

Vllaznia-Flamurtari

Kastrioti-Tirana

Grupi B :

Lushnja- Kukësi

Besa- Luftëtari

Bylisi-Skënderbeu

Laçi-Apolonia

/Ora News.tv/