Kreu i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli, ka dalë negativ në testin e dytë me tampon për koronavirusin.

Njoftimi u bë nga Departamenti i Mbrojtjes Civile,  i cili thekson se Borrelli "i cili aktualisht po kalon një gjendje të butë gripi" do të vazhdojë të punojë nga shtëpia, ndërsa mbetet në kontakt të vazhdueshëm me komitetin operativ dhe njësinë e krizave.

Një ditë më parë dje ai anuloi konferencën për shtyp në orën 18:00 si masë paraprake, pasi ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore, me temperaturë.

/Ora News.tv/