Kosova fiton në ndeshjen miqësore Letoninë. Ndeshja përfundoi me shifrat 4-3, dhe vetëm në sekondat e fundit të ndeshjes, 

Kosova kaloi për herë të parë në avantazh gjatë ndeshjes me një gol nga Halimi që i dha edhe fitoren.

Pjesa e parë u mbyll në një barazim 2-2 emocione, dhe me 4 gola në total. 

Në të dytën, miqtë kaluan përsëri në avantazh, por teksa loja po shkonte drejt fundit, ishte një gol i Rashanit, dhe rrjeta në sekondat e fundit e Halimit, që i dhanë fitoren Kosovës.

/Oranews.tv/ /Ora News.tv/