Klaus Gjasula është një prej zbulimeve të trajnerit të kombëtares shqiptare, Edi Reja.

Mesfushori që aktivizohet te Paderborn në Bundesligën gjermane është kthyer në një pikë fikse te kuqezinjtë. Saktësia dhe loja e tij e ndihmon shumë ekipin, por sipas trajnerit, Faruk Sejdini nuk e tremb kundërshtarin.

Në studion e "Ora Sport" në Rtv Ora, Sejdini sugjeroi që Gjasula të luaj filma në Kinostudio pasi helmeta e bën të frikshëm vetëm për këtë zhanër.

"Ore zotëri, nëse të tremb çoje në Kinostudio që të luaj filma. Ai është një lojtar i mirë, prurje shumë e mirë por nuk mund të themi se është lojtari më i mirë i kohërave. Mënyra se si luan është një lojtar me të vërtetë për tu admiruar. Nuk është lojtari më i mirë që na erdhi. Na erdhi me skafandër dhe s'ka lojtar më të mirë," komentoi Sejdini./Ora News.tv/