“Merri krejt” titullohet kënga e re e artistes së njohur, Kida. Një projekt muzikor ritmik që flitet për një mashkull që ka lënduar zemrën e Kidës.

Nuk dihet nëse kënga është për një person të vecantë në jetën e Kidës.

Një pjesë e klipit është xhiruar në Turqi dhe sërish vihet re stili unik në veshjen e artistes.

Pritet që kënga të jetë suksesi i rradhës për të. Kujtojmë se në intervistën për “NIN” tha se do dëshironte të kishte një mashkull pranë, por gëzon ende statusin beqare.

/Ora News.tv/