Policia e Kosovës ka zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës  një aksion në disa lokacione të Prishtinës.

Aksioni ka përfunduar me arrestimin e katër personave, prej të cilëve tre janë shtetas të huaj.

Policia e Kosovës ka njoftuar se katër të arrestuarit dyshohen se kanë kryer vrasje dhe ndaj tyre kishte një mandat arresti ndërkombëtar.

“Policia e Kosovës, gjatë realizimit të një operacioni policor sonte në orët e mbrëmjes në Prishtinë, me qëllim identifikimin dhe arrestimin e disa personave të dyshuar për vepra kriminale, disa nga ta shtetas të huaj e që janë në kërkim ndërkombëtar, të dyshuar edhe për vrasje, ka ndaluar 4 persona të dyshuar: 3 shtetas të huaj dhe një kosovar”, i tha Radios Evropa e Lirë zëdhënësi i policisë, Daut Hoxha.

Zyrtarë brenda Policisë së Kosovës i thanë Radios Evropa e Lirë se dy nga të arrestuarit janë malazezë, një serb dhe i dyshuari i katërt është shqiptar nga Kosova.

/Ora News.tv/