Një sezon më parë ishte një nga sulmuesit me nuhatjen më të mirë të golit, ndërsa këtë vit ka humbur shënjestrën.

Kevin Gameiro nuk është më në planet e Valencias. Sulmuesi 32-vjeçar e nisi si titullar sezonin ndërsa tani me trajnerin Celades konsiderohet vetëm alternativë për repartin e avancuar, duke luajtur vetëm në minutat e fundit të ndeshjeve.

Në merkaton e dimrit pritet që Gameiro të largohet për një ofertë të kënaqshme për të dhe jo si ajo së fundmi nga Nantes, të cilën e ka refuzuar. Ai nuk e përjashton rikthimin në Francë, por dëshiron një ekip që lufton për Europën dhe të paktën një kontratë 2 apo 3-vjeçare.

/Ora News.tv/