Një 63-vjeçar shqiptar gjeti vdekjen në një aksident automobilistik.

Viktima është Vasillaq Paguda, i cili udhëtonte me një biçikletë kur u godit nga një automjet "Kalos Daewoo", drejtuar nga një 20 vjeçar vendas. 

Aksidenti ndodhi në kufirin mes Malos ku banonte shqiptari dhe Monte di Malo. 

Burri përfundoi me urgjencë në departamentin e reanimacionit të spitalit "San Bortolo" në Vicenza, ku gruaja dhe dy djemtë e tij shpresonin të mbijetonte, por 63 vjeçari ndërroi jetë 48 orë pas përplasjes nga makina.

/Ora News.tv/