Ish-zv/ministri i Arsimit Taulant Muka ka bërë thirrje që protestës së studentëve t'i bashkohen të gjithë.

Në një status në Facebook, ai shkruan se studentët kërkojnë që mos nëpërkëmben, por të trajtohen me dinjitet.

"Studentet Shqiptarë kërkojnë të mos nëpërkëmben, por të trajtohen me dinjitet! Të gjithë, duhet ti bashkohemi protestës! Qytetarë dhe prindër duhet ta mbështesin rininë! Arsimi cilësor është e ardhmja!", shkruan Muka.

/Ora News.tv/