Një shtetas grek ka rënë në prangat e policisë për trafikim të lëndëve narkotike. Arrestimi i tij nga policia greke u bë në aksin rrugor Janine-Igumenice.

31-vjeçarit iu gjetën në bagazhin e makines 3 çanta, qe permbanin 41,6 kg kanabis.

Dyshohet se prejardhja e lendes narkotike eshte nga Shqiperia dhe se i arrestuari e kishte marre ne afersi te kufirit te gjelber.

/Ora News.tv/