Peshorja- Ju keni një dashuri që nuk njeh pengesa, negativitet dhe momente të errëta. Ju jeni aq të pjekur sa të mund të shuani një diskutim edhe para se të prishet. Ju jeni të vendosur, të vetëdijshëm dhe aspak partnerë sipërfaqësorë.  Do të jetoni në ditët kur zemra do të jetë protagonisti absolut. Përfitoni nga ajo për të dalë, argëtuar dhe për të kaluar kohë së bashku me partnerin tuaj larg nga rutina. Asnjë ngjarje e veçantë nuk do të jetë e nevojshme për të mbushur me gëzim jetën tuaj si çift: megjithatë, një darkë, një fundjavë romantike ose një darkë me qirinj janë gjithnjë të mirëpritur dhe vlerësuar nga kushdo.

Peshqit- Në 14 shkurt ju do jeni protagonistë të shkëlqyeshëm. Ju jeni joshës tërheqës, të aftë dhe dini si t’i  bëni të tjerët të bien në këmbët tuaja. Sharmi juaj është arma që më shumë se gjithçka tjetër ju vë në një pozicion të privilegjuar në krahasim me të gjitha shenjat e tjera të zodiakut. E gjithë kjo do të jetë e vlefshme për beqarët, të cilët gjithashtu do të gjenden të detyruar të lënë mënjanë krenarinë e tyre dhe të pranojnë se ata kishin humbur kokën për dikë që nuk ia vlen. Për ata që janë çift, megjithatë, festa e të dashuruarve do t'ju bëjë që të jeni më afër partnerit tuaj, të kujdeseni për të duke mos marrë asgjë të mirëqenë. Kohët e fundit jeni larguar nga çështje të tjera dhe ka ardhur koha që gjithçka të kthehet në atë që ishte më parë.

Ujori- Ka ardhur koha për të konsoliduar marrëdhënien tuaj të dashurisë. Festa e të dashuruarve mund të përfaqësonte vulën e një bashkimi që ka zgjatur me vite, dhe se ka ardhur koha për ta sjellë atë në një nivel më të rëndësishëm. Dikush mund të vendosë të martohet apo t’i propozojë partneres së tij në ditën e 14 shkurtit sipas horoskopit të Ditës së Shën Valentinit 2020. Venus në shenjën tuaj ju lehtëson të gjitha këto dhe ju bën të lirshëm dhe të qetë. Ky moment ju çon të projektoni veten drejt së ardhmes, të mendoni për nesër, të jetoni dhe të shijoni plotësisht të tashmen.

Demi- Periudha paraprake e festës së të dashuruarve, u karakterizua nga një acar i dukshëm dhe shkëputje nga partneri juaj. Ndiheshit larg nga njëri-tjetri. Marrëdhënia juaj u shfaq në një farë mënyre pothuajse pa pasion dhe bashkëpunim, gjë që është thelbësore për ju në një lidhje në çift. Pa të, ju ndjeni tokën që mungon nën këmbët tuaja. Megjithatë, me rastin e 14 shkurtit, atmosfera do të ngrohet ndjeshëm. Do të keni mundësi të krijoni atë magji dhe atë zjarr që dukej sikur ishte zhdukur. Marsi në shenjën tuaj ju jep entuziazëm dhe dëshirë për të bërë. Sigurisht, kjo është gjithashtu e mirë për beqarët, të cilët do të kenë mundësi të mira për takime speciale.

Dashi - Për horoskopin për Ditën e Shën Valentinit 2020, do të ketë tension dhe grindje me partnerin tuaj. Kjo anë paksa këndore e karakterit tuaj për fat të keq shpesh del jashtë kontrollit dhe ju thjesht nuk mund ta zbutni atë: ju keni gjithmonë të drejtë dhe dëgjoni mendimet e të tjerëve shumë pak. Për festën e të dashuruarve, megjithatë, jeta e çiftit do të jetë e këndshme. Do të përjetoni një seri emocionesh që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Do të ketë diskutime të cilat mund të jenë konstruktive. Ju do të ekspozoheni shumë dhe vullneti juaj i vërtetë është të tregoni gjithë dashurinë tuaj për ata që ju rrethojnë.

Shigjetari-Festa e të dashuruarve premton të jetë e këndshme, paqësore dhe pa ndonjë gjë veçanërisht shqetësuese. Ju jeni "bujarët" e zakonshëm. Në mënyrë serioze, kur bie në dashuri nuk ka punë, familje apo asgjë tjetër që ju largon nga gjysma juaj. Partneri juaj zë vendin e parë absolut në jetën tuaj. Kjo është mirë, ju jeni shokë besnikë dhe të dashuruar. Por kini kujdes që të mos idealizoni shumë diçka ose dikush që nuk ndjen të njëjtat ndjenja për ju dhe mbi të gjitha nuk ju trajton në të njëjtën mënyrë. Kërkoni një ekuilibër dhe mbi të gjitha përpiquni të kuptoni nëse gjithçka paguhet në mënyrë të barabartë.

Binjakët- Sipas sipas horoskopit të Ditës së Shën Valentinit 2020, dashuria do jetë në normalitetin e saj. Do të rizbuloni kënaqësinë për të qenë me familjen tuaj, për të shijuar momente në dukje të thjeshta me partnerin tuaj pa efekte speciale të veçanta. Kjo është forca e shumë marrëdhënieve të qëndrueshme. Beqarët do kënaqen me emocionet që nuk janë provuar kurrë më parë. Por kini kujdes që të mos ngatërrosh tërheqjen dhe pasionin tipik të herëve të para me diçka tepër të rëndësishme. Është tipike për shenjën tuaj për të zmadhuar situatat; megjithatë, përpiquni të jeni sa më racionalë pa përfshirë njerëz të tjerë dhe pa përfshirë shumë veten.

Gaforrja- Horoskopi i ditës së Shën Valentinit 2020 aspak i mërzitshëm për ju. 14 shkurti ndizet për ata që janë beqarë dhe jo vetëm. Ata që janë të zënë do të duhet t'i kushtojnë vëmendje të madhe "rrëshqitjeve" që mund të prishin seriozisht marrëdhënien tuaj. Ju doni të zhytni veten në ndjenja në të gjitha aspektet, pavarësisht nga pasojat apo të këqijat.S idoqoftë, ne nuk kemi ndërmend të shkatërrojmë gjithçka me rastin e festës së të dashuruarve, kështu që kushtojini vëmendje goditjeve të papritura si rrufe dhe pa asnjë perspektivë drejt së ardhmes. Përfitoni gjatë kësaj fundjave për t’u përkëdhelur me partnerin tuaj dhe të jeni shoqërues të ëmbël dhe mirëkuptues.

Luani- Nuk do të jetë një 14 Shkurt i bukur për ata që kanë lindur nën këtë shenjë. Ndjenjat janë ato që ju shqetësojnë kryesisht tani. Karta fituese do të jetë sharmi juaj: do të jeni i papërmbajtshëm dhe do të jeni në gjendje të ndërtoni një mirëkuptim të mirë edhe nëse kohët e fundit jeni së bashku me një person. Pasioni do të ndizet, do të dini se si të jeni dashnorë të dashur dhe dashamirës në ditën më romantike të kalendarit. Beqarët nuk dëshpërohen: nëse nuk dini se çfarë të bëni dhe ku të shkoni në këtë ditë, mund të prisni. Koha e duhur do vijë kur ju e prisni më pak, dhe do të jetë e bukur!

Virgjëresha- Tensionet që ju kanë patur së fundmi me partnerin tuaj, do të jenë një pengesë e rëndësishme gjatë gjithë kësaj jave. Do të ndiheni të shurdhër, dhe marrëdhënia do të shfaqet pa harmoni me rastin e festës së të dashuruarve. Mos u dëshpëroni sepse është vetëm një periudhë, e cila do të kalojë nëse pranoni të dëgjoni pikëpamjet e gjysmës suaj. Kërkoni një ekuilibër që sigurisht do t'ju bëjë mirë. Beqarët mund të kenë mundësi të mira, por të jenë më të guximshëm dhe më të rrezikshëm. Ju nuk keni asgjë për të humbur, përkundrazi, gjithçka është vetëm për të fituar.

Akrepit - Dashuria për ju kohët e fundit ka pasur dhe vazhdon të ketë vështirësi. E gjithë kjo mund t’ju shqetësojë pak sipas horoskopit të Ditës së Shën Valentinit 2020. Disa janë në një lidhje paralele, një trekëndësh tinëzar që ju vë në një pozitë të pakëndshme dhe disi të rrezikshme. Guxoni të merrni përgjegjësitë tuaja. Bëni një zgjedhje, edhe me koston e të qenit vetëm. Ështëë gjëja më e mirë para së gjithash për veten tuaj, dhe më pas për njerëzit e përfshirë në dashurinë tuaj në shikim të parë.

Bricjapi- Nuk do të ketë momente të veçanta në horoskopin tuaj për ditën e Shën Valentinit 2020. Ndonjëherë është e nevojshme të ndaleni dhe të shijoni plotësisht marrëdhënien me partnerin tuaj. Jepini vetes momente të qeta, përpiquni të flisni dhe të jetoni sa më shumë që të jetë e mundur pa pritur shumë. Beqarët mund të gjejnë afinitete dhe interesa të përbashkëta me dikë: mos e teproni dhe vazhdoni me kujdes. Do të shihni që rruga do të jetë e tërë në greminë dhe gjërat do të ndodhin në përputhje me rrethanat pa e vërejtur.

/Ora News.tv/