Dashi - Mund të keni pasur disa emocione konfuze në lidhjen e dashurisë ose familjen gjatë ditëve të fundit. Ju nuk keni qenë në gjendje të shprehni plotësisht shqetësimet tuaja te të tjerët. Por sot këto emocione do të gjejnë një mënyrë për të dalë. Shikoni përreth. Mund të jetë dikush pranë jush që mund t'ju ndihmojë me problemet tuaja.

Demi - Nëse çdo ditë do të ishte si sot, jeta do të ishte qielli. Kjo është një ditë e mrekullueshme për ty. Ju mund t'i gjeni përgjigjet për problemet që ju kanë shqetësuar për disa javë. Mbani sytë dhe veshët hapur në të gjitha bisedat. Mund të hasni në një përgjigje që keni qenë duke pritur.

Binjakët - Ju nuk keni pse të jeni mbështetja e të gjithëve. Kjo është e lodhshme dhe humb kontaktin me veten. Ju duhet të përpiqeni të merrni pak kohë për veten sot. Hidhni një sy në jetën tuaj për të parë se ku po shkoni. Bëni një shëtitje ose bëni një dush të gjatë. Gjërat do të jenë shumë më të qarta pas një dite relaksuese.

Gaforrja - A është e mundur që jeni shumë kërkues? Aspektet planetare të sotme mund t'ju bëjnë këtë pyetje. Ju jeni përzgjedhës për njerëzit me të cilët kaloni kohë dhe keni  tendencë t'i kërkoni që të bëjnë disa gjëra për ju. Ndonjëherë keni vështirësi të njihni kufijtë tuaj, gjë që shqetëson personat e tjerë. Ju duhet të mendoni për këtë.

Luani - Sot është një ditë për të ëndërruar, edhe pse ky nuk është një aktivitet që e bëni zakonisht. Mund të ndiheni sikur jeni në pushime. Le të shpresojmë vetëm që njerëzit nuk ju bëjnë shumë pyetje të vështira sepse përgjigjet tuaja do jenë tepër të shkurtra.

Virgjeresha - Nëse keni ndonjë person të veçantë në jetën tuaj, sot është një ditë e përkryer për të mos luajtur rolin si prindi i partnerit/partnres tënde. Ndërroni rolet dhe lërini të tjerët të kujdesen për ju. Pa marrë parasysh se çfarë ndodh, në një ditë si sot duhet t'i hapni sytë.

Peshorja - Ju nuk do të jeni në gjendje ta rregulloni pavendosmërinë tuaj. Ju duhet ti jepni vetes pak kohë. Drejtimi që po merr jeta juaj nuk është i qartë në këtë moment. Ka ndryshime të mëdha që ndodhin brenda jush. Pra, edhe pse mund të tingëllojë si një këshillë e çuditshme, mos bëni asgjë për këtë! Lëreni situatën të bëhet më e qartë para se të veproni.

Akrepi - Ju keni një ditë të çuditshme dhe të mrekullueshme përpara. Sapo të mbaroni punën, ju mund të dëshironi të vizatoni ose të shkruani diçka që do t'ju ndihmojë të mbani mend ditën për një kohë të gjatë. Ju po filloni të shihni rezultatet e ndryshimeve të fundit dhe po kërkoni një mënyrë për t'i shprehur ato. Mund të jetë pak e vështirë të gjeni fjalët e duhura.

Shigjetari - Ju do të kaloni një ditë të bukur. Njerëzit mund të duken më të vëmendshëm ndaj kërkesave tuaja. Sot ndiheni më të shoqërueshëm se kurrë. Mund të shfrytëzoni atmosferën tolerante të ditës për të takuar njerëz që mund të keni pasur frikë për t'u prezantuar. Ata me siguri do të kenë gjëra të reja për t'ju mësuar.

Bricjapi - Sot është një ditë për shërim dhe pajtim. Kohët e fundit, ju mund të jeni ndjerë të abuzuar dhe keqtrajtuar nga dikush (ose disa njerëz) në familjen tuaj. Ju jeni gati për një fillim të ri, sepse keni qenë në gjendje të punoni dhe të mësoni diçka nga ajo që ka ndodhur. Merrni kohë për të shijuar momentin dhe të kaloni pak kohë me njerëzit që doni.

Ujori - Ju mund të ndjeni që jeta juaj është si të kalosh në një "shkretëtirë", por për fat të mirë, sot do të gjeni "ujë". Përfitoni nga kjo! Disa njerëz që i keni takuar gjatë javëve të kaluara mund të jenë më interesantë sesa mendonit.

Peshqit - Disa pyetje në lidhje me jetën tuaj familjare nuk janë aq të prera sa i mendoni ju. Sot mund të jetë rasti kur përfshihen emocionet. Megjithatë, më shumë se kushdo tjetër, duhet të jeni të kujdesshëm që të mos dëmtojë ndjenjat e askujt. Sot mund të ndodhë diçka që do t'ju lejojë të kontrolloni situatën.

/Ora News.tv/