Dashi - Nëse jeni të shqetësuar për dashurinë që disa njerëz kanë për ju, nuk duhet të detyroheni që ti qëndroni pranë ose të jeni tepër të dashur. Kjo periudhë ka të bëjë me mbajtjen e distancës tuaj dhe vendosjes së marrëdhënieve tuaja në perspektivë për të parë se kush ka vlerë për ju. Dikush mund t'ju kërkojë një angazhim më të fortë gjatë muajve të ardhshëm, prandaj duhet ti njihni mirë ata që ju rrethojnë.

Demi - Kjo nuk është koha për të bërë më shumë gjëra për marrëdhënien tuaj. Ju nuk jeni të kënaqur me qëndrimin tuaj ndaj gjërave që kanë ndodhur kohët e fundit. Mos harroni se karakteristikat e partnerit tuaj mund të kenë të bëjnë me këtë gjë! Ju keni dy muaj kohë për t'u kujdesur për gjërat. Përfitoni nga kjo periudhë rivlerësimi.

Binjakët - Sot ju mund të dëshironi të mendoni ti thoni drejtpërdrejt gjërat me njerëzit e afërt. Ka mundësi që nuk keni pasur ndonjë problem me marrëdhëniet tuaja muajin e kaluar. Është koha për të parë gjërat sërish. Mund të keni fshehur gjëra të caktuara nga vetja. Ju duhet të jeni shumë më të ndershëm në lidhje me atë që dëshironi në jetën personale.

Gaforrja - Ju mund të bëni pyetje të caktuara për ndjenjat tuaja. A e dini për kurthin që shumë njerëz kanë përjetuar, ata kanë qenë aq pranë partnerëve sa shpesh kanë harruar veten? Ndonjëherë është e lehtë të ngatërroni ndjenjat tuaja me këtë lloj vetë-mohimi. Sot ju duhet të mendoni se si kjo ndikon në jetën tuaj.

Luani - Asgjë nuk mund të mbajë pasionin që keni për një kohë të gjatë. Ju keni një periudhë të vështirë dhe keni nevojë për rimbushjen e baterive tuaj. Për momentin, ndoshta jeni duke kaluar një transformim të thellë që nuk do t'ju lejojë të ngadalësoni. Merrni kohë për të medituar dhe për të qenë kontakt me ndjenjat tuaja. Çfarë doni nga jeta?

Virgjeresha - Ju mund të keni nevojë për shumë dashuri, por nuk do ta pranoni kurrë këtë me vete, aq më pak askënd tjetër. Ndonjëherë duket sikur ju pëlqen të ndiheni të zemëruar emocionalisht. Sot është dita e përkryer për të medituar. A flisni me njerëz të tjerë për nevojat tuaja emocionale?

Peshorja - Ndoshta nuk jeni të shqetësuar se jeni tradicional në marrëdhëniet tuaja. Në fakt, tradita është shpesh ajo që ju shkakton probleme. Nëse po pyesni se çfarë është morali dhe ku bazohet, kjo është një ditë e mirë për të menduar për këto pyetje.

Akrepi - Mund të mos jesh shumë i/e saktë. Sidoqoftë, duke i kushtuar vëmendje detajeve nuk do të thotë që të harrosh bazat. Nëse je një artist/e, mund të përpiqesh të jesh më i/e qartë në atë që dëshiron të shprehësh.

Shigjetari - Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë një vendim të madh. Nëse jeni duke menduar për fillimin e një marrëdhënieje, si bashkëjetesë apo martesë, ju mund të ndiheni pak të shqetësuar nga vendimi juaj. Përfitoni nga dita për të rivlerësuar gjërat në mënyrë objektive. Mund të jenë disa cështje që duhen zgjidhur para se të shkoni atje.

Bricjapi - Sot ju mund të ndiheni se diçka ju mban mbrapa. Gjithçka ishte duke shkuar mirë deri tani. Nëse besoni në gjithë gjërat që ju vijnë në mendje, do të zmbrapseni në çdo fushë të jetës suaj! Për shembull, mund të keni frikë të shkoni më tej në marrëdhënien tuaj për shkak të dështimeve tuaja të kaluara. Përdoreni këtë kohë për të hequr dorë nga e kaluara.

Ujori - Ju mund të kërkoni disa vlera të reja në jetën tuaj personale. Ju nuk jeni më të interesuar për marrëdhënie sipërfaqësore ose të pakuptueshme. Ju duhet të takoni njerëz të ndryshëm dhe të zgjidhni miq të cilët me të vërtetë kanë vlerë. Mos u shqetësoni nëse ndiheni sikur po bëni një hap prapa. Marrëdhëniet janë shumë të rëndësishme për t'u lënë pas dore.    

Peshqit - Ju mund të dëshironi të bëni një udhëtim të vogël në të kaluarën tuaj për të vizituar disa miq të vjetër. Ju mund të gjeni veten duke lundruar në kujtimet e mira dhe të këqija. Kjo është një periudhë e shkëlqyer për t'u çliruar me disa nga lidhjet më negative nga e kaluara juaj. Nëse partneri/partnerja juaj është pak i/e shqetësuar për ju, sigurojini se jeni shumë mirë.

/Ora News.tv/