Dashi

Të gjithë njerëzit entuziastë përreth jush mund t'ju ngacmojnë pak sot. Ju thjesht nuk do ndiheni komodë dhe nuk do keni një gjendje shpirtërore  për të përballuar ndonjë thumbim. Bëni më të mirën tuaj për të patur një fytyrë të lumtur, dhe silluni normalë para tyre. Përdorini aftësitë dhe imagjinatën tuaj për mos i lënë atyre të kuptojnë gjendjen tuaj shpirtërore.

Demi

Çdo lloj komunikimi do të jetë argëtues sot, nga email-et deri te bisedat e shkurtra. Ndarja e lajmeve të fundit, thashethemeve dhe polemikave me njerëzit e tjerë është një gjë e padëmshme dhe shumë argëtuese për të bërë. Kalojeni atë informacion që dini tek miqtë tuaj dhe zbuloni se çfarë tjetër mund të shtojnë ata për këtë informacion. Vetëm përpiquni që ky informacion të mos shkojë aq shumë larg me thashethemet sepse në fund të fundit ka njerëz të përfshirë.

Binjakët

A keni qenë në dyshime për një person që është në rrethin tuaj shoqëror?  Fjalët e tyre jo gjithmonë përputhen me veprimet që bëjnë. Sot, do të dalin në dritë fakte të reja që do të konfirmojnë këto dyshime dhe më në fund do t'ju ndihmojnë t'i largoni përfundmisht nga jeta juaj. Ekziston edhe mundësia që të zbuloni se shqetësimet që keni pasur ishin të pabaza prandaj duhet të tregoheni të gatshëm të shtrëngoni dorën e tyre. Përpiquni që fundi i kësaj situate të përmbyllet mirë dhe të keni mendime pozitive.

Gaforrja

Kur dikush përpiqet të të afrohet, tregohuni të sjellshëm dhe ofrojini kohën tuaj. Edhe pse është mirë që të mos përfshijmë poltësisht në jetën tonë dikë që nuk e njohim, ndonjëherë rezulton ndryshe. Mund të jetë pozitive dhe argëtuese. Pra, afroju atij dhe jini po aq miqësorë me të, ashtu siç është ai për ju. Përpiqunu të mësoni për jetën e tij dhe jepini mundësinë të jetë shoku juaj.

Luani

Tani ka shumë njerëz që duan të ndikojnë tek ju, do përpiqen t’ju tregojnë se çfarë duhet të bëni dhe si ta bëni atë. Jini të guximshëm për ta mbrojtur veten sot dhe mos lejoni që askush t’ju shtyjë të bëni gjëra që nuk doni. Nëse këmbngulni dhe nuk pranoni asgjë nga ato që ju thonë të tjerët, do venitet edhe dëshira e tyre për të ndikuar tek ju madje do ju kërkojnë falje edhe për ndërhyrjen e tyre.

Virgjëresha

Ju nuk do të jeni shumë të interesuar në atë që bota e jashtme po të ofron tani. Do merreni më shumë me idetë dhe mendimet që keni në kokën tuaj. Kreativiteti është një pjesë e rëndësishme e asaj që ju jeni dhe po kontrolloni më së mirë mendimet tuaja. Krijimtaria juaj do hedhë një vështrim tjetër në të gjitha konceptet dhe idetë e vjetra që ju kanë ngelur në mendje. Disa mendime dhe ide të reja që do ju vijnë në mendje duhet t’i vini në veprim dhe keni për ta parë që do jenë shumë produktive.

Peshorja

Nëse do ju duhet të kaloni kohë me dikë që nuk e respektoni me të vërtetë sot, përpiquni të jeni miqësorë. Buzëqeshini dhe trajtojini ashtu si dëshironi që ata t'ju trajtojnë. Mirësia nuk është vetëm diçka e sjellshme, por është edhe e zgjuar. Tregojuni atyre që ju jeni një person i cili është i mirë për të punuar me të. Tregojuni se jeni të respektueshëm. Jini të qeshur dhe të dashur që të rrisni reputacionin tuaj, do ju shërbejë për mirë.

Akrepi

Sot, të qenit social në një grup të madh njerëzish të rinj nuk do të jetë dhe aq tërheqëse për ju, se sa të qëndroni në shtëpi. Nuk është se do të ndiheni të ndrojtur ose antisocial, thjesht tani energjia juaj është e ulët dhe ideja për të bërë biseda simpatike të vogla thjesht do ju duket e lodhshme. Nuk po bëni krim, në fakt, është mirë të njohësh kufizimet e tua. Nëse nuk doni të bëheni pjesë e këtij grupi shoqëror njoftojini ata. Të gjithë do t’ju kuptojnë.

Bricjapi

Fëmijët duhet të disiplinohen në mënyrë që të rriten për të qenë njerëz të vëmendshëm, të pjekur, ndërsa të rriturit kanë nevojë për rend në jetën e tyre për të qëndruar të vëmendshëm dhe të pjekur. Tani ka shumë shqetësime në jetën tuaj dhe duhet të përqëndroheni përpara se të shkojë situata shumë larg. Një makinë e çrregullt, tavolinë e rrëmujshme dhe dollap i mbushur nuk po ju ndihmojnë të qëndroni të përqendruar dhe pa stres. Merrni kohë sot për të mbledhur mbeturinat e jetës tuaj dhe t’i dëboni ato që nuk ju nevojiten. Është një mënyrë për të gjetur rrugëdaljen e duhur.

Ujori

Jeni të bindur për gjithçka që bëni sot, pavarësisht se çfarë është. Sot, ju duhet të angazhoheni në maksimum për atë që bëni edhe nëse është thjesht blerje, vizitë tek një mik apo shikimi i një filmi. Nëse keni luhatje në mendimet tuaja, kjo do i stresojë njerëzit rreth jush dhe do krijoni një reputacion të keq për veten tuaj. Jeni të lirë të bëni çfarëdo, por nuk jeni të lirë t’i ndryshoni ato çdo minutë sipas dëshirës, veçanërisht kur njerëzit e tjerë llogariten tek ju.

Peshqit

Ultimatumet nuk janë zakonisht mënyra e duhur për ju. Ju pëlqen që njerëzit të bëjnë atë që duan dhe jo diçka që nuk dua, por sot kohën do e keni të kufizuar dhe do i bëni presion dikujt t’ju japë përgjigjen që ju nevojitet. Gjëja më e mirë që duhet të bëni është që të planifikoni një darkë. Bëjini një telefonatë personit që i doni një përgjigje patjetër dhe lehtësojani punën duke e marrë me të mira. Tregojini që përgjigjia e tij ka shumë rëndësi dhe përpiquni që ai t’ju mirëkuptojë nëse e doni me patjetër këtë përgjigje.

/Ora News.tv/