Dashi - Ju mund të jeni të turpshëm kur vjen puna për të shprehur emocionet tuaja. Kjo mund të jetë një gjë e rrallë për ju. Njerëz të tjerë mund të pyesin veten nëse diçka është e gabuar. E vërteta është që ju mund të ndiheni sikur duhet të qetësoheni dhe të përqendroheni më shumë. Mos shikoni nga të tjerët për të zgjidhur problemet tuaja. Merru me to vetë. Ju po kaloni vetëm një periudhë introspektive.

Demi - Ju nuk dini se në cilën rrugë të merrni. Ju mund të keni rëndesë emocionale nga ndjenjat sentimentale dhe kujtimet që ju lidhin me të kaluarën. Ju gjithashtu mund të ndiheni të kufizuar nga figura të autoriteteve të cilët kanë parë më shumë se ju dhe prandaj ndjejnë se kanë të drejtë t'ju tregojnë se si ta udhëhiqni jetën tuaj.

Binjakët - Mendja juaj mund të jetë në drejtime të ndryshme, me ide fantastike se si duhet të bëhen gjërat. Vështirësia po i komunikon këto ide në një mënyrë që ka kuptim. Të tjerë mund t'ju shohin si një kërcënim për autoritetin e tyre. Ndoshta ata mendojnë se idetë tuaja do të dëmtojnë planet e tyre, kështu që do ti hedhin poshtë. Mos u dorëzoni. Luftoni për të drejtën tuaj për t'u dëgjuar dhe respektuar.

Gaforrja - Në një bisedë filozofike apo politike, ju nuk hezitoni të ofroni mendimet tuaja. Shembujt tuaj mund të jenë ekstremë, por parimet tuaja janë të shëndosha. Ju mund të dëshironi të shpëtoni nga një bisedë dhe reagimi juaj i parë mund të jetë ndryshimi i temës. Është më mirë të pranosh që nuk e di përgjigjen ose nuk e kupton pyetjen.

Luani - Ju duhet të jeni në gjendje të mirë, edhe pse mund të keni kohë të vështirë të shprehni plotësisht veten. Ndoshta ndiheni sikur dikush mban një sy në çdo lëvizje tuaj. Ju mund të ndiheni si një fëmijë në klasë që mësuesi i ka vënë gishtin. Mos u frikësoni nga ata që kanë të drejtë. Ju keni po aq të drejtë të flisni si gjithë të tjerët.

Virgjeresha - Ju mund të keni ndjenjën se pavarësisht nga puna e madhe që keni kryer, diçka mungon. Ka ende një rrugë të gjatë përpara, pavarësisht nga qëllimet që keni arritur deri më tani. Ndoshta gjëja që po kërkoni është një moment i butë me të dashurin/dashurën, diçka që është shumë më afër se sa mendoni. Stop kërkimit të gjerë për gjë që është e drejtë sipas mendimit tuaj.

Peshorja - Liria mund të jetë një temë për ju sot. Po fillon të pyesësh se çfarë po përpiqesh të çlirosh nga vetja. Një person? Një punë? Një angazhim? Këto mund të jenë gjërat që ju filloni të kërkoni sapo të liroheni prej tyre. Përpiquni të kuptoni se çfarë doni dhe keni nevojë në jetë nganjëherë është më e lehtë se sa mendoni. Mos u mbytni në një koncept. Bëni më të mirën tuaj për ti marrë gjërat gradualisht.

Akrepi - Ju jeni lëngu që merr formën e enës ku hidhet. Edhe pse kjo mund të duket si mënyra më jo-konfrontuese për të bërë gjëra, mund të kuptoni se është në të vërtetë një shkak i frustrimit të madh për ju dhe për të tjerët. Njerëzit mund të jenë të mërzitur që gjithmonë e ndiqni rrugën e dikujt tjetër në vend që të merrni iniciativën për të bërë dicka vetë. Mundohuni të jeni më këmbëngulës.

Shigjetari - Ju mund të ndiheni si një qenush që është lënë jashtë për herë të parë. Ajri është i ngrohtë dhe ju jeni plot energji. Ju jeni gati për të drejtuar mbi cdo gjë. Për fat të keq, ju jeni të lidhur me dicka dhe nuk hiqni dorë prej saj. Zemra juaj është e gatshme të fluturojë, por diçka përtej kontrollit tuaj ju mban aty ku jeni.

Bricjapi - Ju mund të ndjeni tension të çuditshëm. Duket se asgjë që ju thoni apo bëni nuk është plotësisht e drejtë. Sa më shumë që mund të provoni të bëni gjënë e duhur, nuk mund t'i bëni gjërat në mënyrën që dëshironi. Mundohuni të mos keni shumë pritshmëri. Ecni me idenë se gjërat do të përpunohen pikërisht ashtu siç dëshironi. Ju nuk mund ta dini se çfarë është më e mira për ju.

Ujori - Mund të jetë e vështirë për ju të mbani vetë-disiplinën tuaj. Natyra juaj e fëmijës dëshiron të dalë dhe të luajë. Emocionalisht, ju jeni të shqetësuar për të liruar dhe ndjekur natyrën tuaj të gjallë, instinktive, por ndjenja juaj e përgjegjësisë po ju mban mbrapa. Kjo tension i vështirë i brendshëm mund të jetë shkaku i acarimit në shumë fusha të ndryshme të jetës suaj. Bëni çmos për të ruajtur balancin dhe harmoninë.

Peshqit - Nëse jeni të paqartë për temën e diskutimit, mos hezitoni të pyesni. Nuk duhet të keni frikë ta pyesni. Komunikimi mund të marrë një ton serioz, dhe diskutimet intelektuale ka të ngjarë të nxehen. Ju do të sillni tema politike në tryezën e darkës dhe do t'i jepni të gjithëve një shans për të folur për këtë çështje. Mos u mundoni të ndryshoni subjektin në mënyrë që të shmangni bisedën.

/Ora News.tv/