Dashi - Ndoshta javët e fundit jeni impresionuar pasi ka qenë një nga periudhat më intensive në këtë vit. Ju me siguri do të pranoni se çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ka një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik për t'ju lejuar të integroni plotësisht përvojat tuaja.

Demi - Dita e ardhshme do t'ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është një kohë shërimi. Në javët e ardhshme ju do të rivendosni harmoni në energjitë tuaja dhe do të rifitoni përshtatshmërinë tuaj me dietë të përmirësuar dhe mënyrën e jetesës. Edhe jeta juaj emocionale merr një kthesë për mirë, pasi ju gjeni guximin për t'u përballur me disa çështje të pazgjidhura.

Binjakët - Nuk e keni mbaruar ende të gjithë pastrimin. Ju do të duhet të merreni me letrat tuaja, të paguani borxhet e vjetra, të përballeni me detyrimet fizike ose morale, dhe të zgjidhni problemet teknike. Kjo është shumë punë! Për fat të mirë, pasi të jetë bërë, bagazhi juaj emocional do të jetë shumë më i lehtë, duke bërë të mundur që të shkoni më larg sa më shpejt të jetë e mundur.

Gaforrja - Energjia astrale thotë se ka një kohë për çdo gjë. Ju tentoni të bëni disa detyra të cilat i pëlqeni, ndërsa ata që nuk i pëlqeni, përpiqeni ti largoni nga rruga sa më shpejt që të jetë e mundur. Duket e arsyeshme, por Universi ju kujton se ju duhet të bëni sa më shumë hapësirë në jetën tuaj për atë që nuk ju pëlqen për atë që bëni, sepse secila detyrë lidhet me tjetrën në një farë mënyre.

Luani - Realiteti nuk është gjithmonë aq emocionues sa ju dëshironi që të jetë. Por a nuk është kjo sepse interpretoni realitetin në një mënyrë të veçantë? Ju rrallë shikoni gjërat në detaje, sepse në thelb, detajet nuk ju interesojnë. Por nëse shikoni përreth, do të zbuloni se detajet e një ngjarje me të vërtetë epike janë duke u shpalosur para syve tuaj. Vendosni disa lente të reja në syzet tuaja!

Virgjeresha - Energjia planetare po ju inkurajon të bëni disa përshtatje në lidhje me ambiciet tuaja shoqërore. Ju mund të dëshironi të ndryshoni profesionin ose rrethin tuaj të miqve. Kjo është më e komplikuar se sa mund të mendoni.

Peshorja - Sot do të provohet dëshira juaj e përsëritur për të shkuar në anën tjetër të botës. Ju e bëni këtë që të mos ndiheni të bllokuar dhe, mbi të gjitha, kështu që nuk do të jeni të varur. Kjo është një nga pikat tuaja të forta, por është gjithashtu një nga dobësitë tuaja. Gjatë javëve të ardhshme ju do të shtyheni për të përfshirë veten në marrëdhënie më të ngushta me të tjerët.

Akrepi - Pse i bëni marrëdhëniet me të tjerët të vështira? Ju e dini që ndërveprimet me të tjerët ju ndihmojnë të mësoni dhe të rriteni. Shumë shpesh ju ëndërroni për realitetin në vend që të ballafaqoheni me atë. Aspektet e sotme do të insistojnë që të bëni një përpjekje më të madhe me njerëzit më të afërt me ju.

Shigjetari - Fundi i një cikli sinjalizon fillimin e një të reje. Sot, do të filloni një periudhë të re të të kuptuarit që harmonizon energjitë tuaja. Ju mund të keni marrë më shumë rreziqe se zakonisht kohët e fundit, ndërsa keni ekspozuar emocionet që zakonisht mbani fshehur. Gjatë kësaj periudhe, do të arrini të qartësoni veten.

Bricjapi - A keni vënë re një tendosje të caktuar në emocionet tuaja? Ju jeni elastik, por edhe keni patur më shumë intensitet kohët e fundit. Ju mund të pushoni tani. Javët e ardhshme premtojnë të jenë më të qeta. Përpjekjet tuaja do të përqëndrohen në jetën tuaj të dashurisë. Ju e dini që keni nevojë për siguri dhe stabilitet. Nëse punoni në mënyrë të qëndrueshme, do të arrini këto synime!

Ujori - Javët e fundit mund të jetë dukur që Toka po shkatërrohet. Ju mund të jeni duke u dridhur pak, por ditët ë ardhshme do të jenë të qeta. Pavarësisht kësaj, nuk do të thotë që do jenë më pak intensive. Ju do të jeni në gjendje të zbatoni vendimet e fundit lidhur me jetën tuaj të brendshme dhe të zgjidhni disa çështje të rëndësishme.

 Peshqit - Ju mund të jeni të ndjeshëm, por jeni gjithashtu këmbëngulës. Valët që keni zbuluar në javët e fundit kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Megjithatë, ju do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë. Javët e ardhshme do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rifituar ndonjë kontroll mbi jetën tuaj dhe për të lehtësuar qëndrimet tuaja

/Ora News.tv/