Dashi

Kurioziteti juaj është më i fortë se kurrë tani, kështu që pse të mos shuani atë? Dilni dhe eksploroni gjëra që ju bëjnë kuriozë. Lëvizni çdo gur dhe ekzaminoni ato që shihni. Kudo që të shkoni, do të ketë të dhëna të fshehura dhe ide tërheqëse. Nëse ato janë gjëra të mira, do të keni një drejtim të ri për t’i zbuluar. Dhe nëse ato janë gjëra të këqija, mjafton t’i dini dhe t’i lini për një herë tjetër. Përvoja është arsimimi më i madh për ju.

Demi

Padurimi juaj është rritur kohët e fundit dhe sot ju mund të ndjeheni sikur jeta juaj po ecën me një ritëm shumë ngatërrestar. Por ky ndryshim i ritmit është një gjë shumë e mirë. Jepini vetes kohë të mësoheni me një mënyrë më të ngadaltë për të bërë gjërat dhe së shpejti do të filloni të ndjeheni të këndshëm. Me më pak shpejtësi dhe më pak zhurmë, do të jeni në gjendje të dëgjoni veten dhe të kurseni energjinë tuaj në mënyrë më të efektshme. Ruani burimet tuaja dhe përgatituni për një kthim dramatik në qendër të aksionit.

Binjakët

Merrni një mësim nga sjellja e papërshtatshme e dikujt që ju shqetëson kohët e fundit. Ata po flasin pa menduar dhe janë mjaft të paqartë. Sjellja e tyre po ndikon negativisht, nuk po fitojnë asnjë shok dhe ju bëni mirë të largoheni nga ai. Nëse grupi juaj kryesor i miqve ka dëshirë për të dëgjuar atë që mendoni

për një zhvillim të fundit, mos ki turp të ndash mendimet me ta.

Gaforrja

Asnjëherë nuk mund të jeni shumë të kujdesshëm në çdo lloj marrëdhënie biznesi, veçanërisht në ato që paraqesin një nivel të lartë rreziku për statusin tuaj financiar. Edhe nëse po debatoni për blerjen e një modeli standard apo një modeli luksoz, duhet të mendoni gjatë dhe se a ja vlen si investim. Kujdesi juaj do ju kursejë shumë para në fund, kështu që mos i dëgjoni njerëzit që po ju thonë se duhet të veproni shpejt ose pazar do të largohet.

Luani

Po harxhoni kohë duke eksploruar ide të larta, kur ë realitet duhet të përqëndrohen tek gjërat praktike të ndodhin. Sot duhet të marrni pak pushim, të shkëputeni nga puna juaj dhë të përqëndroheni më shumë në mendimet e tua të rëndësishme. Duhet të gjeni kohë për partneren tuaj dhe për tu përshtatur në çift. Injoroni realitetin dhe prakticitetin për një kohë dhe mendoni vetëm për veten tënde.

Virgjëresha

Vendi i punës ndonjëherë mund të ndjehet si fushë beteje dhe ndonjëherë si një ambjent i mbushur plot me dashuri. Për fat të keq, sot në ambjentin e punës situate do rëndohet pak. Pavarësisht problemeve me një bashkëpuntor, gjëja e mirë është se nëse përqëndroheni të dy mund t’ja arrini qëllimit që është i përbashkët. Ju jeni në të njëjtin ekip, kështu që kur lind konflikti, ndihmoni të gjithë të mbajnë në mend interesat tuaja të përbashkëta. Nëse ndaloni së marri gjërat personalisht, ju do të jeni në gjendje të zgjidhin më shpejt problemet që ju dalin.

Peshorja

Jeta është çështje e balancimit të energjive tuaja dhe nganjëherë këshilli i ekuilibrit kundër punës së palodhur. Sot, do të shihni një marrëdhënie të drejtpërdrejtë midis përpjekjes dhe shpërblimit. Kështu që nëse nuk po prisni shumë, mos investoni shumë. Por nëse mendoni se ka një shans për sukses të vërtetë, shkoni përpara dhe jepni gjithçka që keni.

Akrepi

Jepini vetes dhuratën e paqes dhe qetësisë sot. Nuk është egoiste të dëshirosh të jesh vetë, është e shëndetshme. Tani jeni në një fazë të brendshme, e cila do t'ju ndihmojë të rimbushni bateritë tuaja emocionale, të përqendroheni në vetvete dhe të përgatiteni më mirë të jeni atje kur njerëzit që doni kanë nevojë për ty. Jini të sinqertë me nevojat tuaja, dhe për sa kohë që ju i mbani njerëzit tuaj në kontroll, ata do të jenë të qetë me ju dhe nuk do ju shkaktojnë ndonjë zhurmë në jetën tuaj. Të gjithë kanë nevojë për pushim tani e më pas!

Shigjetari

Përgatituni për drama ditën e sotme. Do pësoni një tronditje të madhe të energjisë e cila sa vjen dhe zvogëlohet. A është ky shansi që keni pritur për të provuar veten? Shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi për t’i tërhequr veshin një personi në fuqi - madje edhe një bisedë e vogël e rastësishme mund t'ju vendosë në një vend kryesor në radarin e tyre. Është koha për t'ju futur më thellë lojës. Ju jeni gati për për veprim dhe sigurohini që të mbani vëmëndjen tuaj mbi atë që ju intereson.

 Bricjapi

Të qëndroni në kontakt me emocionet tuaja pothuajse është e përditshme. Ju duhet t’i kontrolloni ato, sidomos sot kur ngjarje të papritura mund ta bëjnë disponimin tuaj të paparashikueshëm. Ashtu si shëndeti juaj fizik, shëndeti juaj emocional kërkon mirëmbajtje të rregullt. Sa më shumë të përdorni muskujt e komunikimit dhe ndershmërisë, aq më të përgatitur do të jeni për situata shqetësuese. Hapuni dhe tregoni dikujt diçka që e keni mbajtur të fshehtë.

Ujori

Të mirat materiale kanë kuptim të veçantë për ju sot, por jo në mënyrën si mund të mendoni. Nuk është fjala për të blerë veshjet më të mira apo vegla teknike. Fjala është për vlera sentimetale të caktuara. Mund të keni një send apo objekt që ka një kuptim të madh për ju, por ka ardhur koha që atë t’ja dhurosh dikujt që mund të ketë shumë nevojë. Ky gjest i ndarjes së diçkaje nga e kaluara juaj do t'ju bjëjë shumë të afërt me këtë person që do jetë pjesë e së ardhmes tuaj.

Peshqit

Shifrat në punën tuaj mund t’ju shkaktojnë stres ditën e sotme dhe do ju bëjnë më të lëkundur. Shefi juaj do ju akuzojë se nuk po e bëni punën mirë, por mos u ndjeni të frikësuar prej tyre. Ndihuni të lehtësuar sepse ju dini se çfarë duhet të bëni dhe nuk keni pse të humbisni kohën tuaj me dramat dhe lojrat e shefit

/Ora News.tv/