Dashi

Ju mund të ndiheni pak të ngadalshëm sot, megjithëse emocionet tuaja do të jenë të shpejta për të vepruar. Shikoni përreth dhe mund të duket sikur të gjithë janë kilometra përpara jush për sa i përket përparimit ose karrierës. Mundohuni të mos lejoni që xhelozia ose frika juaj të bëjë që të tërhiqeni pak nga vetja. Gjëja më e mirë që ju mund të bëni është të largoheni nga kjo situatë. Nëse kjo nuk është e mundur, atëherë thjesht kini parasysh faktin se dita juaj po vjen shumë shpejt.

Demi

Ndiqni faktet sot, emocionet dhe kritika nuk janë mënyra më e mirë për të ecur para. Disa njerëz të zgjuar ju kanë thënë që duhet të jepni një pjesë të vetes në atë që bëni, por sot mos bini pre e emocioneve. Perspektiva juaj është e rëndësishme dhe e vlefshme, por nuk është shumë e rëndësishme për atë që po ndodh tani. Përqendroheni në gjëra që janë të rendësishme vetëm për ju dhe jo për këdo.

Binjakët

Është koha për të bërë disa llogari se çfarë po bëni me jetën tuaj. Është mirë të shkosh me rrjedhën, por tani ka ardhur koha që të formosh një strategji dhe t’i planifikosh gjërat pak më shumë. Yjet po ju japin shumë mundësi përpara jush, por ju do të duhet të bëni hulumtime për të përfituar prej tyre. Kur përfshiheni në një ndërmarrje të re, mos e bëni vetëm sepse tingëllon argëtuese. Bëni sepse do t'ju japë përvojë dhe do t'ju ndihmojë të provoni veten.

Gaforrja

Vendimet më të mëdha do të jenë ato më të lehtat për të marrë sot. Mendja juaj është e qartë dhe rruga drejt arritjes së qëllimeve tuaja është e qartë. Sidoqoftë, për disa momente do ndiheni i pavendosur. Ku duhet të shkoni për drekë? Çfarë lloj muzike doni të dëgjoni? A duhet ta dërgoni atë email vijues sot ose nesër? Për fatin e mirë kjo pavendosshmëri është e përkohshme. Do të ktheheni shpejt në vetveten tuaj vendimtare.

Luani

Dëgjoni folësit me kujdes të veçantë sot në një debat, sepse mund të mësoni më shumë gjëra sesa dinit në fillim për një çështje të caktuar. Është në interes të të gjithëve për të zbuluar se çfarë po ndodh vërtet. Mendja juaj e mprehtë mund të bëjë ndryshimin midis supozimit të së vërtetës dhe njohjes së së vërtetës. Përfshihuni me dikë në një bisedë kur të jenë të lumtur dhe të qetë, do të jeni më të predispozuar për të zbuluar të gjitha.

Virgjëresha

Gjërat që dikur ju kanë frikësuar, sot mund të kenë një interest të çuditshëm për ju. Ju po intrigoheni diku ku dikur kishit frikë. Do ju krijohet një element shumë i fortë guximi brenda jush tani dhe do filloni të keni shumë më shumë kontroll në jetën tuaj. Nëse jeni kuriozë për diçka pse mos i pyesni njerëzit pa patur ndrojte dhe frikë? Mos harroni se njerëzit pëlqejnë të flasin vetë dhe të degjohen me kujdes nga të tjerët.

Peshorja

Do ta dini kur duhet të tërhiqeni sot, kështu që dëgjoni veten tuaj kur ajo t’ju thotë të vraponi dhe të fshiheni. Është e rëndësishme që ju të jeni gjithmonë në gjendje ta kuptoni këtë gjë dhe gjeni një vend ku të fshiheni. Mos u nënshtroni nga presioni për të qenë social kur nuk dëshironi të jeni.

Akrepi

Tani për tani ju jeni rrezatues i energjisë pozitive. Jeni në kohë e duhur për të bërë disa ndryshime të shumë pritura. Kjo do të jetë një ditë shumë e dobishme, do të keni mundësi të merrni diçka që nuk ju pëlqen dhe ta shndërroni atë në diçka që do ta vlerësoni përgjithmonë. Transformimet dhe inovacionet e rëndësishme janë më të lehta sesa kanë qenë më parë. Besimi juaj është gjithashtu i lartë, që do të thotë që ju nuk do të lejoni që frika ose dyshimet e pabaza t'ju ndalojnë të shkoni pas çfarëdo (ose kujtdo) që dëshironi.

Shigjetari

A keni përjetuar disa ëndrra të çuditshme kohët e fundit? Mos u shqetësoni, ato nuk janë parashikime për të ardhmen tënde. Ata janë thjesht shenja që ju tregojnë se keni një nënndërgjegjie jashtëzakonisht aktive tani. Ndërkohë që jeni duke jetuar jetën tuaj të përditshme, mendja juaj po punon për disa çështje të tjera që doni t’i realizoni.

Bricjapi

Është koha që ju të organizoni jetën tuaj dhe t'i merrni gjërat në një orar koherent. Detyrimet tuaja të punës ose shkollës, miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja romantike po ju tërheqin në drejtime të ndryshme, dhe problemi do të rritet vetëm nëse i do përpiqeshit t’i bënit të gjitha përnjëherësh. Jini shumë më të strukturuar në lidhje me mënyrën e planifikimit të ditës tuaj,  uleni një minutë nëse duhet. Këto masa drastike nuk duhet të jenë të përhershme, por ato do t'ju bëjnë që të shkoni në rrugën e duhur.

Ujori

Kur e kuptoni se ku po shkon një nga marrëdhëniet tuaja sot, ju duhet të shikoni përtej logjikës dhe të vendosni primare ndjenjat tuaja. Pyesini veten tuaj kush është ky person dhe çfarë sjell në jetën tuaj. Pyesni veten nëse i mbani ata në jetën tuaj sepse sjellin më të mirën në ju apo sepse jeni mësuar t'i keni rreth e rrotull. Sapo të përballeni me këtë pyetje dhe t'i përgjigjeni me ndershmëri, nuk do të duhet të shqetësoheni nëse keni dyshime përsëri.

Peshqit

Ditën e sotme do furnizoheni pafund me ndjenja të ngrohta dhe të paqarta. Do bënit një veprim shumë të mençur nëse do i ndanit ato me botën. Nëse i lejoni ato t'ju udhëheqin gjatë ditës, do të bëni një përmirësim të madh në një nga marrëdhëniet tuaja më të reja. Jepini një buzëqeshje apo përqafim kur i shihni sot edhe nëse nuk jeni të sigurt nësë ata janë tipi i përqafimit, provojeni. Nëse do jeni më të hapur me ndjenjat tuaja do bënit edhe përsonat e tjerë të shfaqin atë çfarë ndjejnë.

/Ora News.tv/