Dy persona mbetën të plagiosur në një aksident rrugor në Himarë.

Një automjet ka humbur kontrollin teksa po ecte me shpejtësi të lartë në vendin e quajtur Potam, duke goditur një motor ku udhëtonin dy personat.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune, 25 janar.

Dy të plagosurtt kanë marrë fraktura të rënda në trup dhe janë nisur me urgjencë drejt spitalit të Vlorës për ndihmë mjekësore.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit, ndërsa ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e makinës.


/Ora News.tv/