Moderatori i emisionit “Arena” në RTV Ora, Dritan Hila tha se në 2007 gjermania “BILD”, që sot publikoi 6 përgjime, regjistruar gjatë fushtës zgjedhore në 2017 në Shqipëri është cilësuar nga "Spiegl", si një porno soft sepse në faqe të parë kishte një femër lakuriq.

Dritan Hila: “BILD” ishte një tabloid i lehtë. Vetë "Spiegel" e cilësonte si një porno soft deri në 2007. Ne kemi udhëheqës që e kanë quajtur "Neë York Times" - "Le Vere". Në 2007 është cilësuar is një soft porno nga "Spiegel" sepse kishte në faqe të parë gjithmon një femër lakuriq dhe ka ardhur duke u zbutur. E vërteta është kjo që ai pounëtori, hekur kthyesi, mekaniku, shoferi, bujku gjerman që e lexon, krijon një opinion që thotë nuk e dua Shqipërinë more vëlla, nuk i dua këta drogaxhinj.

Lexo me shume: "Bild" publikon përgjimet: Ja si mafia manipulon zgjedhjet në Shqipëri


/Ora News.tv/