Flori Haçkaj, Ambasador i Kombit, në një lidhje nga Zvicra për "Tempora" në RTV Ora deklaroi se qeveria Rama ka dy merita për diasporën.

Haçkaj: Kjo qeveri ka dy merita për diasporën, e njohu si term dhe së dyti prej 6 vitesh po e rrit diasporën në mënyrë të çmendur. Kjo është për ti ardhur turp qeverisë që njerëzit duan të largohen. Është e frikshme që populli të jetë në një diktaturë të re të fjalës së lirë.

/Ora News.tv/