Gazetarja e njohur Gerta Gixhari ka qenë e ftuar në emisionin e Rudina Dembacaj “Mos i fol shoferit”.

Ajo gjatë intervistës ka treguar edhe diçka që nuk e ka ditur kurrë. Duke qenë që prej vitesh ka qenë një gazetare politike, ajo vendosi të kandidojë për deputete.

Rudina Dembacaj: Do doje të ishe deputete?

Gerta Gixhari: E di që kam kandiduar një herë për deputete? Kam qenë një herë kandidate me Dashamir Shehin në LZHK. Me atë kam punuar shumë nëpër fushata. Eksperiencat e mia të gjata në media i përkasin më shumë politikës dhe punës në teren në lidhje me politikën.

/Ora News.tv/