E ftuar në emisionin” Ditë e Re” ne RTV Ora nën drejtimin e moderatorëve Arjola Shehu dhe Kelvi Kadilli, ishte gazetarja dhe autorja e mirënjohur Elda Laze.

Ajo ka vënë pikat mbi I duken thëne se media është në krizë. Sipas saj, në krye të një medie duhen njerëz vizionarë. Ndër të tjera gazetarja është shprehur se jetojmë në një kohë ku media nuk ka dëshirë për të bërë një punë të mire,  dhe personeli punon me stres e presion për shkak të tregut aktual.


/Ora News.tv/