Policia e Vlorës dhe FNSH kanë zhvilluar kontrolle mbrëmjen e sotme (5 tetor) në kuadër të operacionit "Forca e Ligjit" për kapjen e personave në kërkim.

Policia ka ngritur postblloqe në disa pika kyce në hyrje dhe dalje të qytetit.

Aksioni është përqëndruar në disa zona, ndërsa janë kontrolluar disa mjete dhe janë shoqëruar disa persona për verifikim.

/Ora News.tv/