Në Firencë të Italisë shumë qytetarë kanë dalë në një protestë, kundër ministrit të Brendshëm dhe zv/kyreministrit Matteo Salvini.

Qytetarët dolën në sheshin "Republika" duke u përplasur edhe me policinë, pasi disa herë ata tentuan të thyenin kordonin.

Mediat raportojnë se dy mijë qytetarë u mblodhën pranë vendit ku Salvini zhvilloi takimin, ndërsa një grup prej rreth 100 protestuesish tentuan të thyenin kordonin policor.

/Ora News.tv/