Shqipëria i ka mbyllur me humbje kualifikueset e Euro 2020.

Kuqezinjtë kanë inaguruar stadiumin e ri kombëtar me disfatën 2-0 ndaj Francës, me kampionët e Botës që  konfirmohen forcë e parë në grupin H të kualifikueseve të Euro 2020.

Në një stadium të tejmbushur, Tolisso dhe Griezmann gjetën fundin e rrjetës, duke i dhënë fitoren e tretë në grup Francës.

Pas 10 takimeve, "gjelat" numërojnë 25 pikë, ndërkohë që "shqiponjat" kuqezi e mbyllin në vendin e katërt me 13 pikë.

Klikoni ketu per te pare FOTOGALERINE
/Ora News.tv/