Era Rusi është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri. Me zërin e saj ajo ka fituar zemrën e publikut dhe çdo këngë që nxjerr pëlqehet nga të gjithë. Këtë vit ajo do jetë pjesë e Festivalit të Këngës me këngën “Eja Merre”.

E ftuar në emisionin “Thumb On” në RTV Ora, Era ka folur për këngëtarët që kanë marrë pjesë këtë vit në Festivalin e Këngës. Ajo shprehet se do ketë shumë risi.

Fatma Haxhialiu: Nga ata që janë aty, për kë merakosesh më shumë kur të këndojë live se si mund të dalë?

Era Rusi: Di të them se festivali sivjet ka risi. Ka disa këngëtarë që publiku mendon se nuk dinë të këndojnë dhe në fakt do na çudisin dhe ka këngëtarë që mendojmë se dinë të këndojnë edhe… mendojmë gabim.


/Ora News.tv/