Sinisa Mihajlovic është trajneri më i ri i Bolognas. Lajmi i akordit me tekniku serb është publikuar nga faqja zyrtare e klubit kuqeblu, me ish-trajnerin e Milanit që ka firmosur deri në orën 2022.

50 vjeçari ishte në krye të klubit edhe në sezonin e shkuar, duke rinovuar marrëveshjen të re dyvjeçare me një pagë prej 2 milionë euro në sezon. Interes për Mihajlovic kishte shfaqur edhe Milan, Juventus, Roma dhe Lazio.

Në tratativa ishte futur edhe skuadra e Sampdorias, por në fund, Bologna arriti ta bind për të qëndruar.

/Ora News.tv/