Ardian Ismajli është mbrojtësi që ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve kuqezi me paraqitjet e bëra tek Kombëtarja Shqiptare. 

Lojtari i cili aktivizohet tek skuadra e Hajduk Splitit në kampionatit kroat prej 2 vitesh vijon të zhvilloi paraqitje pozitive. Në mediat italiane raportojnë se për mbrojtësin kuqezi kanë shprehur interes klubet e Serie A si Bolonja dhe Atalanta.

Mësohet se ka edhe tre klube të tjera që kërkojnë nga Seria A shërbimet e lojtarit të talentuar. Emrat nuk bëhen ende të ditur, por për momentin nuk kemi ende një fazë të avancuar të bisedimeve, ndërsa në janar pritet edhe lëvizja e madhe.

/Ora News.tv/