E ftuar në emisionin e së shtunës të Rudina Dembacaj gazetarja dhe siç e quajmë ndryshe “feministja e thekur” Eriona Rusi ka treguar për emisionin “Mos i fol Shoferit” në RTV Ora një një shembull për realitetin e hidhur që po ndodh në Shqipëri .

Shkatërrim i madh po i bëhet shoqërisë Shqiptare , duke ardhur këtu shoh një djalë me një fuoristradë. Nuk ishte më i madh se tetëmbëdhjetë apo njëzet vjeç. Nuk e ke idenë , kishte një lloj fryrje brenda në fuoristradë. Shkatërrim më të madh se kaq nuk mund t’i bësh fëmijës duke i dhënë një fuoristradë super luksoze, një fëmije që jam e sigurt që nuk ka parë një ditë pune në jetën e tij”. 

“Jam kurioze dhe ja them të gjithë prindërve “çfarë po i bëni”, kujtoni se i keni dhuruar ndonjë gjë të madhe? Po i shkatërroni . Një djalë që kurrë s’ka punuar në jetën e vet dhe ka një super fuoristradë që fryhet qoftë edhe për dy orë, i ke shkatërruar të ardhmen atij fëmije. Mund të kesh pasuri jashtëzakonisht të madhe, shumë bukur edukoje, si mund t’ja dish vlerën diçkaje për të cilën ti nuk je lodhur fare”, është shprehur ajo./Ora News.tv/