Kompozitorja e njohur Diana Ziu ishte e ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV  ku shprehu indinjatën dhe shqetësimin për atë që po ndodh me muzikën shqiptare me promovimin e muzikës tallava

Diana Ziu:Është turp këngët që po promovohen në shumë televizione duke dhënë video klipe me këngëtarët e tallavasë dhe mënyrën që nxjerrin hiret. Unë kam qëndruar në shumë ambiente ku kemi shitur piktura kemi parë burra që masturbohen duke parë videoklipe të grave e burra të zhveshur që harxhojnë mbi 25 mijë euro për të bërë videoklip. Kjo është muzika shqiptare?! Këto këngëtarë të vipave që bëjnë show Vera mi sjell atje.”

Lexo gjithashtu

Revolta e Diana Ziut dhe Vangjel Toçes: Komisioni i festivalit të RTSh, një zog, një bretkosë dhe një gjel që kurdisen nga Vera Grabocka


/Ora News.tv/