Deputeti, Lefter Maliqi, shpërtheu sot në fyerje dhe akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Në një dalje për mediat nga Kryesisa e Kuvendit ai propozoi të ikë Rama dhe të vijë një femër kryeministre.

Maliqi: Shkon nëpër takime dhe thotë sikur vetëm ky qenka burrë në Shqipëri. Të ikë dhe ky palaço dhe të vijë kryeministre një femër.Një kryeministër edhe më komunist dhe më socialist të ishte, do të ishte shumë herë më i mirë se ky, Vendi do të ishte më i zhvilluar dhe i sigurt. Ky është palaço, hajdut, rrugaç, trafikant, kriminel, i sëmurë psiqik.

/Ora News.tv/