Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus vijon të rritet në Gjermani.

Raportohet se në 24 orët e fundit janë shënuar 50 viktima dhe 4,994 raste të reja me koronavirus, sipas Institutit të Shëndetit Eobert Koh.

Tashmë janë shënuar 222 viktima dhe 39,355 të infektuar me Covid-19.

Ndërkohë është njoftuar më herët se kancelarja gjermane Angela Merkel rezultoi përsëri negative edhe në testin e dytë pë koronavirusin.

/Ora News.tv/