Britania e Madhe raportoi për 338 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 36,042 sipas të dhënave nga Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social.

Ndërkohë u konfirmuan edhe 2,615 raste të reja pozitive duke e çuar në 250,908 numrin total të të infektuarve.

Deri më tani në Britaninë e Madhe janë kryer 2.064.329 teste për koronavirus.
/Ora News.tv/