Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha reagoi mbi transferimin në rrethe të prokurorëve që refuzuan shortin për dosjen "Shullazi". 

Në një status në Twitter, Basha thotë se drejtësia ka mbaruar, pasi kryeministri Rama dhe kryeprokurorja Arta Marku shkatërruan hetimin për Tahirin dhe e njëjta gjë po zbatohet edhe për Shullazin.

Basha: Siç e kemi paralajmeruar. Sot Rama-Marku shkatërruan përfundimisht hetimin për Tahirin duke përgatitur mbylljen e dosjes ndaj tij. I njëjti skenar po zbatohet për të lehtësuar Shullazin. Drejtësia ka mbaruar. Krimi po triumfon.


/Ora News.tv/