Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të audiopërgjimeve të gazetës gjermane "Bild"mes kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako dhe Astrit Avdylajt për blerjen e votave.

Sipas Berishës këto audiopërgjime janë shpartallim për Ramën.

Reagimi i Berishës

Gazeta gjermane Bild, më e madhja në Europë shpartallon Ramën dhe narkoshtetin e tij.

Ajo publikon për herë të parë përgjimet të cilat faktojnë se bosi i mafies dhe vrasësi Astrit Avdyli cakton deputetët dhe fitoren e tyre

/Ora News.tv/