Atletico Madrid synon që në këtë merakto janari të ofrojë një sulmues i cili garanton gola. Klubi spanjoll po has vështirësi për të arritur menjëherë te Edinson Cavani. 

Simeone dëshiron me çdo kusht një sulmues në janar dhe për bomberin uruguaian nuk ka asnjë sinjal pozitiv nga Paris Saint Germain ndaj dhe drejtuesit spanjoll kanë nisur ofensivën për Alexandre Lacazette. 

Ky i fundit nuk është zgjedhja e parë në sulm për trajnerin Arteta e gjithashtu nuk pritet që klubi t’i ofrojë rinovinin ndaj dhe me një ofertë të rëndësishme, sulmuesi francez mund të transferohet drejt “Los Colchoneros”. Topçinjtë për ta lënë të lirë lojtarin e kombëtares së "gjelave" kërkon të paktën 60 milionë euro.

/Ora News.tv/